Několik volebních místností se dnes neotevřelo včas, především kvůli tomu, že neměly dostatek nesmazatelného inkoustu, kterým se voliči označují. Někde chyběly i volební dokumenty. Vážnější nedostatky ale mezinárodní pozorovatelé nezaznamenali.
Podle posledních průzkumů je favoritem Martelly. Předběžné výsledky se však očekávají až 31. března a konečné výsledky 16. dubna.
Martellyho podporuje i haitský hudebník Wyclef Jean. Toho dnes ale někdo postřelil do ruky. Zpěvák musel do nemocnice, z té byl však později propuštěn. „Jsme šťastní, že Wyclef je v pořádku, ale stále se modlíme za něj a za nenásilné a spravedlivé dnešní volby na Haiti,“ řekl duchovní Al Sharpton, který s Jeanem organizoval pomoc Haiťanům poté, co zemi loni postihlo ničivé zemětřesení.
Do druhého kola prezidentských voleb z prvního místa postoupila Mirlande Manigatová. Bývalou první dámu, jejíž manžel Leslie Manigat stál v čele Haiti v roce 1988, podpořilo 31 procent voličů. Martelly v prvním kole podle volební komise skončil až třetí za vládním kandidátem Judem Célestinem. Ten získal jen o jedno procento hlasů víc než Mertelly.
Martellyho příznivci ale výsledky napadli, protestovali proti nim a poukazovali na volební podvody. OSN později uznala, že Célestin skončil jako třetí. Haitská vládní strana nakonec svého kandidáta Célestina stáhla.
Haiti nemá stabilní vládu už dlouho, i proto se země špatně vyrovnává s následky ničivého zemětřesení, které zemi postihlo loni v lednu. Na Haiti navíc řádí i epidemie cholery. Nemocí už se na Haiti nakazilo přes čtvrt milionu lidí a přes 4,5 tisíce jich nemoci podlehlo. A dokud se na ostrově neobnoví potřebná infrastruktura, ohniska nákazy nevymizí.