Zítra soud rozhodne o německém Fritzlovi

Koblenc – Rozsáhlé doznání dnes před soudem překvapivě učinil Detlef S., známý spíše jako „německý Fritzl“. Soud v Koblenci by měl rozsudek vynést v úterý. Detlef S. je souzen kvůli dlouholetému zneužívání dcery a dvou nevlastních dětí. Státní zastupitelství pro něj požaduje trest odnětí svobody na 14 a půl roku a následný ochranný pobyt.

Muž se krátce před závěrem procesu před zemským soudem prostřednictvím svého obhájce přiznal ke všem obviněním, které vůči němu obžaloba vznesla. Celkem jde o 160 případů sexuálního zneužívání a znásilnění a také napomáhání k těmto činům. Trestnou činnost údajně páchal v letech 1987 až 2010.

Oběťmi osmačtyřicetiletého dlouhodobě nezaměstnaného řidiče kamionu z obce Fluterschen nedaleko Bonnu byli dnes osmnáctiletá dcera, nevlastní dcera ve věku 27 let a její bratr-dvojče. Detlef S. obě dcery mimo jiné prodával k pohlavnímu styku cizím mužům. Až dosud se obžalovaný přiznal jen k části obvinění - ke zneužívání dcer a k otcovství sedmi dětí nevlastní dcery. Jeho vinu prokázaly už dříve soudní expertizy.