Namol opilý Rus přežil pád ze sedmého patra

Moskva - Pád ze sedmého patra přežil prakticky bez úhony padesátiletý muž v ruském Novosibirsku. Vypadl z okna, ale na úrovni třetího podlaží ho zachytily větve stromu. Muž utrpěl jen odřeniny a několik modřin. Přesto museli o zachování jeho základních životních funkcí lékaři bojovat: v okamžiku pádu byl totiž v bezvědomí kvůli obrovským dávkám zkonzumovaného alkoholu, které ho přímo ohrožovaly na životě.

Podle záchranné služby byl nešťastník v takovém stavu, že nejspíš vůbec nevěděl o tom, co se s ním dělo. Po dopadu zůstal viset ve větvích stromu, než si ho všimli kolemjdoucí, kteří nejprve volali policii a pak i sanitku. Záchranáři sundali skokana ze stromu za pomoci výsuvného žebříku.

Odhaduje se, že alkohol a s ním spjaté nehody, zabití či sebevraždy připraví každým rokem o život půl milionu obyvatel země, čítající necelých 143 milionů lidí. V důsledku toho předpokládaná délka života průměrného Rusa zaostává i za obyvateli rozvojových států, jako jsou Bangladéš či Honduras.

/*json*/{"map":{"lat":54.673830965931,"lng":83.232421875,"zoom":5,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":55.03923,"lng":82.927818,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/