Academia film se blíží do Olomouce

Olomouc - 46. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých a dokumentárních filmů Academia startuje už 12. dubna. Ústředním tématem letošní přehlídky bude chemie. Letos je ostatně její mezinárodní rok. Organizátoři festivalu proto dlouho neváhali a zaměřili festival právě na tuto vědu. Chtějí ji představit jako dynamický a vzrušující obor. Návštěvníky tak na přehlídku láká seskupení molekul vodíku, dusíku a kyslíku.

Kromě nevyzpytatelného světa molekul ovšem AFO nabídne také programový blok, který představí revoluční objevy v oblasti výzkumu mozku. „Spolu s předními vědci pronikneme do tajů mozku,“ přibližuje hlavní dramaturgyně festivalu Veronika Klusáková. „Tematické rozpětí je velmi široké. Od environmentálních témat přes témata medicínská až po třeba politologická,“ dodává ředitel festivalu Jakub Korda.

Zásadní novinkou letošní přehlídky je také přemístění podstatné části projekcí do kina Metropol. „Je to pro nás nutnost. V loňském roce jsme už kapacitně nestačili zájmu diváků,“ přiznává Korda.

Součástí letošního Academia filmu bude také první mistrovství České republiky ve smíchu. „Lidé budou moct soutěžit v kategoriích, jako je nejďábelštější smích, případně nejnakažlivější smích a budou se tady odehrávat i smíchové souboje,“ tvrdí Klusáková. Academia film potrvá do sedmnáctého dubna.

Academia film Olomouc
Academia film Olomouc