Google vytvoří v Kansas City ultra-rychlou síť

Kansas City - Internetový gigant Google vytvoří v americkém Kansas City první region v USA s novou ultra-rychlou širokopásmovou sítí. Podnik uvedl, že síť bude schopna přenášet data více než 100krát rychleji než současné širokopásmové připojení ve většině amerických domácnostech. Síť by měla zajišťovat připojení jednoho gigabitu za vteřinu až půl milionu lidí.

Google začne službu nabízet v příštím roce a bude se zároveň poohlížet po jiných amerických městech. Nabídky stát se testovací lokalitou pro novou síť z optických vláken firmě předložilo více než 1 100 měst napříč Spojenými státy.  „Při výběru města bylo naším cílem najít lokalitu, kde můžeme efektivně stavět, ovlivnit komunitu a rozvinout vztahy mezi místní správou a organizacemi komunity,“ uvedl manažer Googlu Milo Medin na firemním blogu. „Našli jsme to v Kansas City,“ dodal.

Na sociální síti Facebook stovky skupin prosily, aby se Google věnoval jejich městu. Podnik pak určil jako konečný termín 26. březen letošního roku, do nějž mohly správy měst a jejich obyvatelé vyjadřovat svůj zájem.

Google dodal, že není jeho cílem získat dominantní pozici v širokopásmovém internetu. Chce spíše, aby se mobilní a kabeloví operátoři na jeho experimentální síti přiučili a rozvinuli díky tomu vlastní a rychlejší systémy.