Je švýcarská dopisní bomba odpovědí na Fukušimu?

Bern - Dvě ženy byly lehce zraněny při výbuchu dopisní bomby v severošvýcarském Oltenu. Zásilka explodovala v kanceláři firmy, která sdružuje provozovatele švýcarských jaderných elektráren Swissnuclear. Není jasné, zda útok souvisí se sílícím odporem vůči atomové energetice. Švýcarsko po havárii v japonské elektrárně Fukušima zastavilo povolování staveb nových elektráren.

Podle policie kantonu Solothurn nastal výbuch v 8:15 při otevírání zásilky. Závažnost zranění nebyla upřesněna.

Swissnuclear je konsorcium švýcarských elektrárenských společností Axpo, Alpiq a BKW, které provozují jaderné elektrárny v konfederaci.

/*json*/{"map":{"lat":47.356617927152,"lng":7.9158210754395,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":47.352315054952,"lng":7.9178810119629,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Zásilky s výbušninami také v Řecku a Itálii

Dopis s výbušninou zaslaný zřejmě z Itálie řediteli aténské věznice Korydallos dnes zneškodnila také řecká policie. Další zásilka s výbušninou dorazila do kasáren v severoitalském Livornu, kde byl při její explozi vážně zraněn jeden voják; bylo mu amputováno několik prstů a hrozí, že přijde také o oko.

Řecká anarchistická skupina Konspirace ohňových buněk se přihlásila k sérii dopisových bomb zaslaných loni v listopadu zahraničním velvyslanectvím v Řecku a evropským státníkům. Několik jejích údajných příslušníků je nyní souzeno právě ve věznici Korydallos. V prosinci byly adresovány tři balíčky s výbušninou velvyslanectvím Řecka, Švýcarska a Chile v Římě. Dva lidé byli zraněni. K jejich zaslání se přihlásila řecká skupina Neformální anarchistická federace.