Čech přežil několikasetmetrový pád v Tatrách

Poprad - Český horolezec dnes přežil zřejmě 600metrový pád z hřebene Gerlachovského štítu ve Vysokých Tatrách. Postižený muž vypadl při slaňování, proletěl pravděpodobně celou klasickou batizovskou sestupovou trasou z Gerlachu a zastavil se až v Batizovské dolině. Neštěstí ohlásil horské službě jeho kolega. Na místo přiletěl vrtulník, který přepravil zraněného do popradské nemocnice.

Záchranáři následně vyrazili k druhému z horolezců, který je mezitím požádal o pomoc a byl dezorientovaný. Akci zkomplikoval silný vítr a padající laviny, mužovi však pomohli sejít k horskému hotelu pod Gerlachovským štítem.

Slovenští záchranáři letos už pomáhali několika českým turistům. V březnu zachránili 21letého muže, který ve Vysokých Tatrách utrpěl vážné omrzliny. Pomoci však už nedokázali devětatřicetiletému horolezci, který se v Malé Fatře zřítil z asi osmimetrové výšky.

/*json*/{"map":{"lat":49.191128010146,"lng":20.141372680664,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/