Při teroristickém útoku v Afghánistánu zabito devět vojáků

Kábul - Pět vojáků mezinárodních sil ISAF zahynulo dnes v Afghánistánu při sebevražedném útoku u vojenské základny na východě Afghánistánu. Oznámilo to velení aliančních jednotek bez upřesnění národnosti obětí. Podle představitele afghánské armády při stejném útoku přišli o život také čtyři afghánští vojáci a zranění utrpěli další čtyři. K útoku se přihlásilo fundamentalistické hnutí Taliban.

„Pět vojáků ISAF bylo zabito při útoku vzbouřenců na východě Afghánistánu,“ cituje agentura AFP z prohlášení ISAF. Mluvčí ISAF Tim James agentuře AFP potvrdil, že sebevražedný útok byl spáchán dnes ráno v generálním štábu afghánské armády na východě země u města Dželálábád v provincii Laghmán. Národnost obětí NATO sdělí poté, co budou informováni rodinní příslušníci obětí.

Mluvčí afghánského ministerstva obrany uvedl, že dnes časně ráno místního času se u vstupu do vojenské základny, na níž jsou jak afghánští, tak i zahraniční vojáci, odpálil muž oblečený do uniformy afghánské armády. Výbušniny měl podle informací ministerstva ukryty pod oděvem. Vstup na základnu mu usnadnila právě vojenská uniforma. Na východě a severu Afghánistánu podle AP stoupá v posledních měsících vlna násilí, za nímž stojí povstalecké hnutí Taliban útočící ze svých bašt na jihu. V zemi v současnosti působí tisíce zahraničních vojáků.

/*json*/{"map":{"lat":35.129716,"lng":70.240832,"zoom":6,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":35.129716,"lng":70.240832,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/