Nedostatkový iPad nahrazuje na Ukrajině jeho kopie

Kyjev - Společnost Apple zahájila prodej tabletů iPad zhruba před rokem. Na Ukrajině však pořád nejsou k dostání. Tamní výrobce elektroniky Impression Computers si proto poradil po svém. Nabízí náhradu s názvem ImPAD. Letos chce firma prodat až 20 tisíc kusů. Mobil vypadá na první pohled jako iPad. „ImPAD pracuje rychleji a má i více funkcí. Srovnával bych ho však raději s netbookem, který je těžší a větší,“ tvrdí asistent prodeje Andrei Shvets ze společnosti Rozetka Electronics.

I když se iPadů loni prodalo celosvětově 15 milionů kusů, na Ukrajině jej lze sehnat pouze na černém trhu. Naopak ImPAD lze v zemích východní Evropy koupit velice snadno.

„Disponuje operačním systémem Windows 7. Pracuje se tak na něm stejně jako na notebooku nebo stolním počítači. Dotykový displej práci na něm jen zrychluje,“ říká Alexander Kostuk z firmy Impression Computers.

Video iPad na Ukrajině neseženete, ImPAD ano
video

iPad na Ukrajině neseženete, ImPAD ano

Ukrajinský ImPAD je v prodeji od října loňského roku. Každý týden proudí na trh 500 nových kusů. Firma Impression doufá, že si letos svého majitele najde dalších 20 tisíc těchto tabletů.