Berlusconi se obtěžoval k soudu

Milán – Italský premiér Silvio Berlusconi dnes opět musel k soudu, tentokrát kvůli případu Mediatrade, ve kterém je podezřelý ze zpronevěry a krácení daní. Italský premiér ovšem k soudům, které probírají jeho nejrůznější eskapády, chodí velmi nerad. I dnes se nechal slyšet, že má na práci důležitější věci, nakonec se ale přece jen dostavil.

Ještě před soudem italský premiér Silvio Berlusconi prohlásil na adresu žalobců, že ho chtějí potupit a že prý má lepší věci na práci, hlavně v den, kdy byl zabit nejhledanější terorista světa Usáma bin Ládin. „Není správné v demokracii, aby vládní činitelé byli ponižováni tím, že tráví hodiny u soudu, zatímco se dějí tak mimořádné mezinárodní události,“ řekl novinářům. Nakonec se ale přece jen Berlusconi na předběžné slyšení u soudce obtěžoval. 

Berlusconi obvinění v případu Mediatrade odmítá, podle žalobců se měl premiér dopustit zpronevěry a také daňových úniků. Na konci května se má k případu konat ještě jedno předběžné slyšení, teprve pak soudce rozhodne, zda bude zahájen proces.   

Berlusconiho navíc v pondělí čeká další soud. Koná se totiž slyšení v takzvaném procesu Mills. Právě David Mills je právník, kterého měl Berlusconi uplácet, aby falešně svědčil. Nejtěžším případem je pak pro italského premiéra Rubygate, kde je obviněn ze sexu s nezletilou barovou tanečnicí Karimou El Mahrougovou přezdívanou Ruby. Měl se také zasloužit o její propuštění, když byla zadržena pro krádež.