Z vraku Airbusu vyzvedli první tělo

Paříž - Francouzský pátrací tým vyzvedl první tělo z vraku letadla společnosti Air France, které předloni cestou z Ria de Janeiro do Paříže spadlo do Atlantiku. V minulých dnech byly v rámci obnoveného pátrání z mořského dna vytaženy obě černé skříňky, které zaznamenávají parametry letu a rozhovory v pilotní kabině a které by mohly objasnit dosud nevysvětlenou příčinu katastrofy.

Vrak je v hloubce 3900 metrů na ploše 600 krát 200 metrů. Tělo bylo stále připoutáno ke svému sedadlu. Odborníci hned odebrali vzorky tkáně, které budou příští týden předány analytické laboratoři kvůli zjištění možnosti identifikovat oběti prostřednictvím DNA. Podle četnictva pokusy vyprostit těla probíhají za mimořádně složitých podmínek a stále přetrvává velká nejistota, zda je vůbec bude technicky možné vyzvednout.

Airbus A330 havaroval 1. června 2009. Bezprostředně po neštěstí byly vyloveny jen některé části stroje a těla asi 50 pasažérů, která plavala na hladině oceánu. Při havárii zahynulo všech 228 lidí na palubě.

Podmořské záběry trosek Airbusu
Podmořské záběry trosek Airbusu