Bulharský vandrák připravil o hlavu britskou turistku

Madrid - Psychicky narušený bulharský bezdomovec dnes v jednom obchodě v Los Cristianos na Kanárských ostrovech přepadl namátkou vybranou ženu a uřízl jí hlavu. Policie ho vzápětí zadržela. Oběť je Britka. Muž, který se údajně jmenuje Dejan Valentinov, byl v oblasti velmi známý jako žebrák a četné záznamy o něm měla i policie. Je mu 28 let. Občas prý ho bývalo slyšet, jak vykřikuje, že je „Bůh na Zemi“. Má za sebou i pobyt v blázinci.

Dějištěm incidentu bylo obchodní středisko v Los Cristianos na ostrově Tenerife. Svědci vypověděli, že muž tam vešel do čínského obchodu a bez zjevného důvodu napadl jednu ženu nožem a uřízl jí hlavu. S tou pak z obchodu vyběhl.

Jeho oběť označovaly první zprávy za čínskou prodavačku. Později bylo oznámeno, že jde asi o šedesátiletou Britku. Její státní příslušnost potvrdilo britské ministerstvo zahraničí. S útočníkem nebyla podle dosavadních zpráv v žádném vztahu.

/*json*/{"map":{"lat":28.058498925574,"lng":-16.718444824219,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/