Podle policie nebylo v silách organizátorů zajištění bezpečnosti, a proto bylo jejich povolení k demonstraci zrušeno. To však prošetří indický nejvyšší soud. Se zásahem policie nesouhlasí ani desítky milionů Indů, kteří se přidali k hladovce. Podle nich se úřady jen snaží umlčet člověka, který poukázal na jev prostupující celou indickou společnost – korupci.
V Indii nabírá korupce takových rozměrů, že je nutné si například zaplatit za povolení ke svatbě či za přístup k vlastnímu narozenému dítěti. Ani bezplatné indické zdravotnictví neznamená, že si za péči tamní lidé nezaplatí. Na jaře policie zatkla desítky pilotů s falešnými pilotními průkazy. Stačilo totiž podplatit instruktory, aby začali létat na dopravních linkách s tisícovkami pasažérů bez řádného absolvování pilotních zkoušek.
Podle analytika z indického listu The Hindu je korupce jediný problém, který představuje existenční riziko pro indický stát. Riziko však představuje i pro člověka, který nastartoval indický hospodářský zázrak. Premiér Manmóhan Singh dokázal co nikdo před ním. Zreformoval polosocialistické indické hospodářství. Po desetiletích mizérie přišel ekonomický skok. Indie v poslední dekádě roste každoročně o 8 až 10 procent. Ani odvážný premiér ale korupci nedokázal vymýtit.
Jógín Ramdev, jenž je přesvědčen, že jóga může vyléčit AIDS, je prý připraven na protest i zemřít. Po týdnu hladovky však skončil v nemocnici. Hrozí mu selhání ledvin. Hladovku ale přerušit nechce. Stejně jako miliony jeho stoupenců po celé Indii.

Jógou proti korupci
