Při nehodách autobusů v Polsku a Bulharsku 16 mrtvých

Varšava/Sofia - Osm lidí přišlo o život a dalších devět utrpělo zranění při srážce minibusu a nákladního auta ve středním Polsku. K nehodě došlo na hlavním silničním tahu spojujícím Varšavu a Katovice. K tragické nehodě autobusu došlo i v Bulharsku – zahynulo také osm lidí. Linkový autobus směřoval ze Sofie do černomořského Burgasu na jihovýchodě země. Bulharsko uctí památku obětí ve čtvrtek státním smutkem.

Řidič polského nákladního automobilu ztratil kontrolu nad řízením a vjel do protisměru, kde se čelně srazil s minibusem, kterým do práce cestovalo 16 lidí. Podle dosavadního vyšetřování mělo nákladní auto rozbité kolo. Osm lidí zemřelo na místě, devět bylo převezeno do nemocnice, jejich zranění není podle televize TVN24 životu nebezpečné.

Bulharský autobus celý shořel

Šest lidí zahynulo na místě a další dva podlehli těžkým zraněním při převozu do nemocnice. Jeden člověk je stále v ohrožení života. Zranění jsou hospitalizováni v univerzitní nemocnici ve středobulharském Plovdivu.

Autobus s 31 cestujícími jedoucí po trácké dálnici se nedaleko Plovdivu převrátil a začal hořet. Podle bulharského rozhlasu prostor pro pasažéry zcela shořel. Příčina havárie, která se udála kolem půlnoci, je stále nejasná. Zatím je podle Novinite.com známo, že autokar jel v době havárie rychlostí sto kilometrů v hodině a že jedna pneumatika je nyní prázdná. Vyšetřovatelé také oznámili, že vozidlo bylo v dobrém technickém stavu a že řidič byl zkušený.