V Británii zadrželi 19letého hackera, který napadl i CIA

Londýn - Britská policie zatkla 19letého mladíka, který údajně stál v posledních týdnech za hackerskými útoky na americký Kongres, CIA, Mezinárodní měnový fond, zbrojní firmu Lockheed Martin a mnoho dalších institucí a společností. Útok hackerské skupiny LulzSec webové stránky blokoval množstvím požadavků na přístup. Údajného pachatele zatkli britští a američtí agenti. Teď zkoumají jeho zabavené počítače.

Zadržený mladík je nyní ve vazbě v Londýně. Společnou akci agentů FBI a britských vyšetřovatelů označují britské úřady za velký úspěch. Policisté navíc vkládají velké naděje na odhalení dalších důkazů do zabaveného materiálu, který zajistili u podezřelého doma ve Wickfordu, severovýchodně od Londýna. 

Muž patří k pirátské skupině Lulz Security. Ta se přitom minulý týden přihlásila k útokům na americkou Ústřední zpravodajskou službu (CIA). Její stránka nebyla dvě hodiny dostupná, byla mimo provoz. 

Mezi další údajné terče skupiny patřily i americký Senát a britská vládní agentura pro boj proti závažnému organizovanému zločinu, stejně jako FBI, televizní stanice PBS a Fox, společnost Sony a pornografické servery.   

Hackerská skupinka přitom nenapadá stránky z přesvědčení, ale jen tak pro zábavu. Lulz Security se označuje za „malý tým osob, které se rády baví“. Bojují tak prý proti nudě v kybernetické krajině.