Co všechno si přiveze Klaus ze Slovenska?

Bratislava - Český prezident Václav Klaus si ze státní návštěvy Slovenska odveze ručně zdobenou kapsu, kterou lze nosit na pásku i přes rameno, a také detvanský opasek, jenž je součástí v minulosti hojně používaného lidového oděvu. Dárky dnes Klausovi předal jeho slovenský protějšek Ivan Gašparovič. Premiérka Iveta Radičová Klausovi věnovala manžetové knoflíky.

Bulvární list Nový čas v dnešním vydání pod titulkem Kleptoman Klaus na Slovensku napsal, že český host od Úřadu vlády dostane sadu per. Nejčtenější deník v článku bez označení, že jde o pokus o žert, připomněl Klausovu návštěvu Chile, kde si nejvyšší politický představitel Česka vzal protokolární pero. Odpoledne už byl ale tento článek v on-line verzi Nového času nedostupný.

Naprázdno neodejde ze Slovenska ani Klausova choť Livia, která prezidenta provází na třídenní návštěvě země pod Tatrami. Hostitelé ji darovali slovenskou křišťálovou vázu.

Klaus má na Slovensku vedle setkání s předními politiky země na programu návštěvu Banské Bystrice a Nízkých Tater. Do vlasti se český prezident vrátí ve středu.

Prezidenti Česka a Slovenska se vydali na plavbu po dunaji
Prezidenti Česka a Slovenska se vydali na plavbu po dunaji