V Bangladéši se potopil autobus se školáky

Dháka – Při dopravní nehodě v Bangladéši zemřelo nejméně 53 školáků ve věku od 10 do 15 let. Patnáct dětí bylo hospitalizováno, deset z nich je v kritickém stavu. Děti se vracely ze školního fotbalového turnaje, jejich autobus vjel ale do příkopu plného vody a potopil se. K nehodě došlo zhruba 200 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Dháky.

Stovky rodičů a příbuzných obětí zaplavily místo neštěstí a nemocnici, kam byli převezeni zranění. Jejich přítomnost se neobešla bez srdcervoucích scén hlasitého nářku a projevů zoufalství. Jeden otec při pohledu na mrtvé tělo svého syna dostal srdeční infarkt, na který následně zemřel.

Děti se vracely z místního fotbalového turnaje v nákladním automobilu, který byl pro odvoz speciálně najat. Podle některých svědků chlapci na korbě zpívali a tancovali. Vozidlo se pak smýklo na blátivé silnici, převrátilo se a spadlo do kanálu.

V Bangladéši každoročně při dopravních nehodách zahyne na 12 tisíc lidí, čímž se tamní silnice stávají nejsmrtelnějšími na světě.