Slovák vykoukl z okna autobusu a zemřel

Bělehrad – V Bělehradu dnes tragicky zahynul Slovák, který cestoval českým autobusem do Bulharska. Vyhoupl se do střešního okna zrovna ve chvíli, když autobus vjel do podjezdu. Informují o tom srbská média. Podle webu srbské televize a rozhlasu B92 autobus s českou poznávací značkou vezl fotbalové fanoušky do Sofie na večerní utkání mezi trnavským Spartakem a týmem Levski Sofia. Obětí byl údajně asi pětadvacetiletý mladík.

Česká konzulka v Bělehradě Valerie Fülleová uvedla, že autobus patřil soukromé brněnské společnosti a řídil ho český řidič. Srbská policie ho po nehodě zadržela, prý je to běžný postup při vyšetřování. 

„Během jízdy v Bělehradě směrem na Niš vyhlédl jeden z Trnavčanů ze střešního okna a narazil hlavou do nadjezdu. Na místě byl mrtvý. Autobus je plný krve, je to strašné. Stojíme tady už přes dvě hodiny. Řidiči se podrobili dechové zkoušce a v krvi jim zjistili alkohol. Stojíme tu a nevíme, co bude dál,“ citoval server Trnava-live.sk jednoho z cestujících. 

Česká konzulka řekla, že k neštěstí došlo po sedmé ráno; autobus policie odeslala na myčku a asi v jedenáct do něj znovu nasedli cestující a pokračovali směrem do Bulharska. Policie je doprovází až na srbskou hranici.