Burdž Chalífa zřejmě bude do pěti let za trpaslíka

Rijád - Investiční firma saúdskoarabského prince Valída bin Talála Kingdom Holding Co. (KHC) podepsala dohodu s firmou Saudi Binladen Group o výstavbě nejvyšší budovy světa za 4,6 miliardy rijálů (20,8 miliardy Kč). Výška mrakodrapu Kingdom Tower má přesáhnout jeden kilometr, přesné údaje zatím firma tají. Budova bude stát v Džiddě u Rudého moře a je součástí plánovaného centra Kingdom City. Stavba mrakodrapu má trvat pět let a bude v něm mimo jiné luxusní hotel, apartmány, luxusní byty a kanceláře.

Princ Valíd bin Talál patří k saúdskoarabské vládnoucí rodině a je to jeden z nejbohatších lidí na světě. KHC v červnu 2009 podepsala dohodu s dubajskou společností Emaar Properties o rozvoji a dohledu nad stavbou Kingdom City a Kingdom Tower. Firmu Emaar vlastní částečně vláda emirátu Dubaj a je developerem současné nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa. Ta měří 828 metrů a je rovněž nejvyšší volně stojící stavbou na světě.

/*json*/{"map":{"lat":21.589765997383,"lng":39.137420654297,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/