Policie v Birminghamu obvinila dvě osoby ze zabití tří lidí

Londýn - Policie v anglickém Birminghamu obvinila jednoho dospělého a jednoho mladistvého z podílu na zabití tří lidí během nedávných nepokojů. Trojice ve středu hlídkovala ve čtvrti přistěhovalců z Pákistánu, když je ve vysoké rychlosti srazilo auto. Oba obvinění muži mají být dnes ráno předvedeni k soudu, jenž jim sdělí obvinění ze tří vražd.

Jedním obviněným je šestadvacetiletý Joshua Donald z prostředí pouličních gangů v Birminghamu. Druhému obviněnému je 17 let a žije ve stejné čtvrti jako trojice obětí. Jeho totožnost policie neupřesnila vzhledem k jeho věku. Oba se budou zpovídat ze zavraždění dvacetiletého Haroona Jahana a dvou bratrů, třicetiletého Shazad Aliho a o rok staršího Abdula Musavira. Trojice ve středu hlídkovala před obchody vlastněnými etnickými Pákistánci a místní mešitou, když je ve vysoké rychlosti srazilo auto s údajnými pleniteli.

Policie v souvislosti s vraždou v posledních dnech zadržela čtyři muže. Kromě dvou nyní obviněných mezi nimi byl i šestnáctiletý mladík a dvaatřicetiletý muž, jenž však byl propuštěn na kauci. Obvinění je výsledkem intenzivního vyšetřování, na němž se podílel tým 70 detektivů.

Následky londýnských nepokojů
Zdroj: AP/ČTK
Autor: Lefteris Pitarakis

Událost hrozila zažehnout střety mezi asijskou a černošskou komunitou v oblasti, ale otec Haroona Jahana učinil několik veřejných prohlášení, v nichž vyzval k rasové harmonii a odmítl odplatu.

Během nejhorších násilností v Británii za posledních 30 let zemřelo pět lidí. Předchozí tři noci, včetně dnešní, už byl klid. Nepokoje propukly minulou sobotu v londýnském Tottenhamu po protestu kvůli zastřelení devětadvacetiletého Marka Duggana při policejní akci.