Berlusconi platil muži, který mu sháněl prostitutky

Řím – Italská policie zatkla podnikatele, který je podezřelý, že vymáhal peníze od premiéra Silvia Berlusconiho výměnou za to, že mu pomůže při vyšetřování náboru prostitutek pro divoké večírky v Berlusconiho domě mezi zářím 2008 a lednem 2009.

Giampaolo Tarantini byl i s manželkou zadržen 1. září v Neapoli a obviněn z napomáhání a navádění k prostituci. Přiznal, že platil lehkým ženám, aby šly na party v Berlusconiho rezidenci. Zdůraznil však, že premiér o těchto platbách nevěděl.

Podle místního tisku podnikatel nejprve obdržel od premiéra 500 000 dolarů (8,5 milionu korun) a poté dostával měsíčně menší částky. Justiční zdroje listu Panorama řekly, že podle prokuratury se premiér nejspíš penězi snažil přesvědčit podnikatele, aby se přiznal. Tím by případ nešel k soudu, který by vedl ke zveřejnění skutečností poškozujících Berlusconiho.

Video Berlusconi má další problém
video

Berlusconi má další problém

Podle prokuratury to mohla být odměna za to, že Tarantini vezme všechnu špínu kolem večírků na sebe. Ale premiér taky mohl být obětí vydírání. Z mezinárodní konference o Libyi to Berlusconi rezolutně odmítl: „Co říkají vyšetřující soudci, je čirá fantazie. Nabídl jsem ruku rodině s dětmi, která byla v hluboké nouzi. K této rodině jsem přistupoval jako k záplavě jiných lidí, kteří za mnou chodí. Když vidím upřímné motivy prosby o pomoc, udělám to, protože si to můžu dovolit.“

Neapolská policie potvrdila, že Berlusconi není v tomto případě vyšetřován a je považován za oběť. Premiér ale řekl, že se necítí být Tarantinim podveden, protože podnikateli dával peníze, aby mu pomohl řešit tíživou finanční situaci jeho rodiny.

Berlusconi je nyní souzen v jiné kauze v Miláně. A to pro podezření, že platil za sex sedmnáctileté dívce. On i dívka obvinění popírají.