Německo má dalšího Fritzla

Mnichov - Německá policie zadržela 69letého muže z Bavorska, který je důvodně podezřelý, že 34 let znásilňoval vlastní dceru a má s ní tři syny. Státní zastupitelství v Norimberku jej obvinilo z nejméně 500 znásilnění. Vazba na něj byla uvalena již v březnu, informace ale byly před veřejností utajeny kvůli identitě obětí.

Podle dosavadního vyšetřování muž poprvé přiměl dceru násilím k pohlavnímu styku v jejích 12 nebo 13 letech. V současnosti 46letá dcera mu postupně porodila tři syny. Podle vyšetřovatelů se kvůli stálé kontrole a ponižování nedokázala desítky let otcovy nadvlády zbavit. Nakonec se s případem svěřila sociální pracovnici, která kontrolovala dodržování podmínky, k níž byla žena před časem odsouzena za vydírání. Důchodce styk s dcerou nepopírá, tvrdí však, že tak činila dobrovolně.

Případy zneužití podobných rozměrů jsou zřejmě častější, než se dosud myslelo, odhaleny bývají jen zřídka. Nejznámějším se stal v roce 2008 případ Rakušana Josefa Fritzla, jenž ve sklepě svého domu skoro 24 let věznil svou dceru, znásilňoval ji a měl s ní sedm dětí. Soud ho za to předloni poslal na doživotí do vězení. Letos na jaře poslal soud v Koblenci na 14,5 roku do vězení muže za to, že desítky let znásilňoval svou vlastní dceru, nevlastní dceru a jejího bratra-dvojče.