Žili, byli dva hodní chlapci – Vova a Dima

Moskva - Dva malí chlapci Vova a Dima, kteří se nápadně podobají omládlému vládnoucímu ruskému tandemu - premiérovi Vladimiru Putinovi a prezidentu Dmitriji Medveděvovi, se stali hrdiny knihy omalovánek pro děti, která dnes byla představena v Moskvě. Dílko o dvanácti stranách vychází den před 59. narozeninami šéfa ruského kabinetu, který dal nedávno najevo, že po příštích volbách v roce 2012 se hodlá vrátit do Kremlu. 

Kniha je o dvou hodných chlapcích Vovovi a Dimovi (zdrobněliny jmen Vladimir a Dmitrij), kterým je kolem deseti let, vedou zdravý způsob života, ráno cvičí, snídají kaši s jablky, potom sednou na tříkolky a ujíždějí do práce.

„Dima má těžkou a odpovědnou práci, chce dělat lidi šťastnějšími,“ uvádí se v popisku k obrázku, na němž chlapec sedí v křesle prezidenta a přemýšlí o zvyšování mezd. I Vova má těžkou práci, kterou by kromě něho nikdo nezvládl. Pracuje ve velkém bílém domě s vlajkou, informuje text pod obrázkem, kde je Vova zobrazen na pozadí budovy, kde sídlí ruská vláda.

Ruské omalovánky Vova a Dima
Ruské omalovánky Vova a Dima

Chlapci pracují do večera, dávají moudré rady jiným dětem a teprve potom si dovolí odpočívat. Zahrají si badminton a potěší se s domácími zvířátky. „Všechny ruské děti znají Vovu a Dimu. A hodně z nich si přeje, aby se v budoucnu podobali našim hrdinům,“ řekli autoři při prezentaci knihy, která vyšla v nákladu 25 000 exemplářů a bude se prodávat za 150 rublů (zhruba 85 korun).

Omalovánky Vova a Dima
Omalovánky Vova a Dima

Stejní autoři vydali loni, rovněž u příležitosti narozenin Vladimira Putina, dílo zcela odlišného zaměření: erotický kalendář, pro nějž pózovalo dvanáct studentek moskevské univerzity oblečených do svůdného spodního prádla.

Omalovánky Vova a Dima
Omalovánky Vova a Dima
Ruské omalovánky Vova a Dima
Ruské omalovánky Vova a Dima