Francouzskému prezidentskému páru se narodila dcera

Paříž - První dáma Francie Carla Bruniová-Sarkozyová dnes večer v pařížské soukromé klinice Muette porodila dceru. Informovala o tom francouzská rozhlasová stanice Europe 1. Jméno nového potomka prezidenta Nicolase Sarkozyho zdroje zatím neupřesnily. Je to poprvé v dějinách Francouzské republiky, co se prezident stává v době výkonu funkce otcem.

Jedná se o první dítě prezidentského páru. Oba mají ale děti se svými předchozími partnery. Bruniová-Sarkozyová se za prezidenta Sarkozyho provdala v roce2008 anetajila se tím, že by s ním dítě chtěla.

O otěhotnění informoval na jaře otec francouzského prezidenta Pál Sarközy. V září řekl, že narození se očekává 3. října. Následné zdlouhavé čekání na porod vyvolalo na sociálních sítích a v místních médiích řadu spekulací i falešných zpráv o narození.

Prezidentský pár v této otázce s médii nekomunikuje, oficiálně ani nesdělil, že Carla otěhotněla. Potvrdilo se to až poté, co se první dáma objevila na veřejnosti koncem května, kdy už měla výrazně zakulacené bříško. Prezidentská kancelář vzkázala, že se k narození nebude vyjadřovat. Carla nedávno prohlásila, že novorozeně novinářům neukáže.

Třiačtyřicetiletá bývalá modelka a stále aktivní zpěvačka Bruniová-Sarkozyová má desetiletého syna s filozofem Raphaëlem Enthovenem. Šestapadesátiletý Nicolas Sarkozy má tři syny ve věku 14,25 a26 let ze dvou předchozích manželství.