Prorok apokalypsy potřetí pohořel a končí…

Oakland - Devadesátiletý americký kazatel Harold Camping, který opakovaně prorokoval konec světa, se svým příznivcům omluvil za chybné předpovědi a oznámil svůj odchod do důchodu. Bývalý stavební inženýr, který řadu let vedl síť křesťanských stanic Family Radio, apokalypsu předpověděl již třikrát: na září 1994, letošní 21. květen a posléze 21. říjen. Poté, co se nenaplnilo ani poslední z proroctví, se prý Camping cítí zklamaný. Nemůže prý ani nadále vést síť svých stanic ani své příznivce.

Camping, který tvrdil, že termíny konce světa vypočetl díky tomu, že rozluštil biblický kód, své posluchače ve zprávě zveřejněné na internetu vyzval, aby nadále věřili v boha, modlili se a byli velmi trpěliví, pokud jde o konec světa.

Campingova síť Family Radio, která vysílá ve 30 jazycích a jen v USA zahrnuje kolem 150 rozhlasových stanic, letos v týdnech před 21. květnem napnula všechny síly, aby šířila apokalyptické poselství svého šéfa. Pronajala si například přes 5000 billboardů ve Spojených státech i v zahraničí a distribuovala také více než dva miliony letáků. Podle agentury AP Campingova nezisková organizace obdržela jen za rok 2009 dary ve výši 18,3 milionu dolarů (319 milionů korun). Někteří z příznivců svérázného duchovního prý organizaci věnovali veškerý svůj majetek.