Safari v Keni je pro turisty stále nebezpečnější

Nairobi – Neznámí ozbrojenci dnes při útoku na auto s turisty v Keni severně od Isiola zabili jeho řidiče a zranili švýcarskou turistku. Původní informace hovořily o dvou zraněných cizincích. Od září je to třetí útok na zahraniční turisty v Keni. Zatím se neví, kdo za ním stál. Policie po útočnících pátrá. Oblast severně od Isiola je známá především výskytem volně žijících divokých zvířat.

Autem cestovali dva švýcarští občané, muž a žena. Turistka byla vážně zraněna a převezena do nemocnice, druhý turista není zraněn. Podle jednoho z místních správců byla dvojice ubytována v rezervaci Shaba asi 300 kilometrů severně od metropole Nairobi. Vůz se dostal pod palbu při návratu ze safari. Nejmenovaný policejní zdroj uvedl, že incident nemá co dočinění se somálským islamistickým hnutím Šabáb.

/*json*/{"map":{"lat":0.51085748901674,"lng":37.626800537109,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":0.36529293540406,"lng":37.580108642578,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

V polovině září byl britský turista zabit somálskými ozbrojenci a jeho manželka unesena z přímořského letoviska v severní Keni. O tři týdny později byla invalidní francouzská turistka unesena z města Lamu na severu země a odvlečena do Somálska. Žena později zemřela. Koncem října byli z uprchlického tábora v Dadaabu uneseni dva španělští humanitární pracovníci, také oni byli zavlečeni do Somálska.

Útoky na zahraniční turisty a humanitární pracovníky jsou jedním z argumentů, jimiž Keňa zdůvodnila vyslání svých jednotek do sousedního Somálska, kde bojují proti rebelům z islamistického hnutí Šabáb.