Ze smrti Bhuttové obviněno 7 lidí

Islámábád - Další posun v případu zavražděné bývalé pákistánské premiérky Bénazír Bhuttové. Pákistánský protiteroristický soud obvinil z její smrti dvojici vysokých policejních úředníků a pět předpokládaných členů extremistického hnutí Taliban. Policisté se měli podle soudu dopustit porušení bezpečnosti a selhání při ochraně političky. Bhuttovou zastřelil neznámý atentátník na předvolebním shromáždění v roce 2007.

Kromě sedmi obviněných další dva podezřelí dosud spravedlnosti unikají a tři už nežijí. Mezi nimi je i vůdce pákistánského Talibanu Baitulláh Mahsúd. Mahsúd byl zemřel při útoku amerického bezpilotního letounu v srpnu 2009. 

Oba policisté, šéf policie v Rávalpindí v době atentátu a další vysoce postavený důstojník, byli zatčeni před rokem. Obviněni jsou z porušení bezpečnosti a selhání při ochraně političky. Pětice talibů je ve vazbě už čtyři roky. Jsou obviněni ze zločinného spiknutí. 

V případu zavraždění Bhuttové je podle vyšetřovatelů zapleten také někdejší prezident Parvíz Mušaraf, který žije v dobrovolném exilu v Londýně a Dubaji.