Dálnici zablokovala hromada luxusního plechu

Tokio – Srdce milovníků rychlých vozů muselo krvácet při pohledu na trosky 11 luxusních aut, která se o víkendu srazila na dálnici v Japonsku. Deset lidí se zranilo, škoda se odhaduje na tři miliony dolarů. Příčiny nehody šetří policie, zřejmě ale mezi sebou závodili příznivci rychlých aut. Podle britského listu Mirror by mohlo jít o nejdražší automobilovou dopravní nehodu všech dob.

Nehoda se stala v neděli v prefektuře Jamaguči, kdy první ferrari ve skupině luxusních aut narazilo do středové dělicí bariéry a do něj postupně nabouralo sedm dalších ferrari, dva mercedesy a jedno lamborghini. Trosky byly roztroušené po dálnici v délce zhruba 400 metrů.

Nehoda luxusních aut v Japonsku
Nehoda luxusních aut v Japonsku

Vozy patřily klubu nadšenců pro rychlá auta. Policie stále příčiny nehody vyšetřuje, ale podle prvních zjištění jel první vůz ve skupině rychlostí převyšující povolených 80 kilometrů v hodině. Mezi vozy, které se do ní zapojily, byla nejméně dvě Ferrari F430, dvě Ferrari 360 Modena, dvě Ferrari F355 a Lamborghini Diablo. K nehodě se krom mercedesů připletl i jeden vůz značky Nissan GT-R a coby „chudý příbuzný“ také automobil Toyota Prius. 

Japonská policie musela dálnici na šest hodin uzavřít, než trosky luxusních vozů odklidila. Hlavní vinu na možná nejdražším karambolu v historii zřejmě nesou řidiči. 

Podobný poprask v médiích vyvolala v létě v Monte Carlu neznámá mladá žena, která se svým vozem Bentley najela do dalších čtyř luxusních aut zaparkovaných před kasinem. I tehdy se mluvilo o nejdražší nehodě na světě. Japonský klub nadšenců ale blonďatou řidičku trumfl hned několikanásobně.

Video Reportáž Petra Zavadila
video

Reportáž Petra Zavadila