Sedm členů rodiny v Dallasu si rozbalilo dárky. Pak byli zastřeleni

Dallas - Prozatím nevysvětlená tragédie v neděli poznamenala vánoční svátky v texaském Dallasu. Policie v jednom z domů na předměstí nalezla sedm mrtvých těl se známkami střelných zranění. Muž v kostýmu Santa Clause zavraždil sebe a šest svých příbuzných. Vyšetřovatelé zjistili, že oběti masakru byly zastřeleny po rozbalení vánočních dárků.

„Přijali jsme volání na tísňové lince. Když jsme ale dorazili na místo, nikoho jsme se v domě nedovolali. A jakmile se kolegové dostali dovnitř, našli sedm mrtvých,“ prohlásil místní policista Robert Eberling. Mezi mrtvými jsou čtyři ženy a tři muži ve věku mezi 18 a 60 lety, jde o členy jedné rodiny. Těla byla nalezena v kuchyni a obýváku domu v obci Grapevine nedaleko dvojměstí Dallas - Fort Worth.

Vrah je podle policie údajně jedním z mrtvých. „Jsme si tím docela jisti, po jiném pachateli ani nepátráme,“ řekl novinářům policista Eberling. Dům byl podle něj vánočně vyzdoben, policisté na místě činu našli vánoční stromek a rozbalené dárky.

Video Reportáž Antonína Šimůnka
video

Reportáž Antonína Šimůnka

„Vypadá to, že těsně před smrtí slavili Vánoce, zrovna otevírali krabice s dárky a uklízeli papírové obaly,“ řekl Eberling. Oběti střelby nebyly dosud identifikovány, ze sousedů nikdo střelbu neslyšel. V objektu policisté našli dva revolvery.