Svět se připravuje na silvestrovské oslavy

New York – Přípravy na příchod nového roku po celém světě vrcholí. Newyorské Time Square zažilo testovací vrhání konfet, v brazilském Rio de Janeiru zase chystají obrovskou novoroční party. Ještě před ní přišli na slavnou pláž Copacabana vyznavači tradičního náboženství, aby rok 2012 přivítali po svém.

Vyznavači bohyně moře a plodnosti Jemanži se už tradičně před koncem roku schází na legendární pláži Copacabana, aby jí poděkovali a nabídli květiny. Výměnou za to si mohli tiše něco přát. „Poprosila jsem Jemanžu o dobré zdraví, mír, jednotu a všem jen to nejlepší,“ řekla jedna z účastnic.

Newyorčané zase mohli po svém skoncovat s něčím, co je provázelo letošním rokem a co v tom příštím už ve svém životě nechtějí. Robert Santoriella přišel s tím, že by rád hodil za hlavu vzácnou formu leukémie, kterou trpí jeden z jeho synů. Newyorské centrum novoročních oslav, Time Square, se v den oslav rozzáří. Na hlavy oslavujících se již tradičně snesou tisícovky konfet. Tuny drobných papírků se ale vždy vyhazují ručně, proto je třeba celou akci pořádně natrénovat.

Video Reportáž Jaroslava Zouly
video

Reportáž Jaroslava Zouly

Reportáž Jaroslava Zouly

Zpr 7_30.12.2011

Ohňostroj v Sydney