Spěch se lékařům málem vymstil, vyklopili srdce k transplantaci

Mexiko – Při převozu orgánů k transplantaci jde vždycky o čas. A i když zdravotníci dělají maximum pro to, aby vše proběhlo co nejrychleji, ve spěchu se může stát, že dojde k přehmatu, jakého se dopustil tým mexických lékařů. Během převozu vyklopili z chladicího boxu lidské srdce určené k transplantaci. Orgán se ale naštěstí nepoškodil a operace pak proběhla úspěšně.

Převoz orgánů k transplantaci je vždycky závod s časem. Přesvědčili se o tom zdravotníci v Mexiku. Sanitka pospíchala s cenným nákladem na letiště, v chladicím boxu měla lidské srdce. Pilot soukromého letadla pak směřoval 450 kilometrů ze státu Guanajuato do metropole Mexico City, kde na orgán čekala 20letá dívka. 

Tady byl už připravený policejní vrtulník, který tým převezl do cíle. Přesně naplánovaná akce klapala jako hodinky do chvíle, kdy dva muži box vykládali z vrtulníku a spěchali s ním do nedaleké nemocnice. Víko se otevřelo a srdce z chladicího boxu vypadlo. Lékaři orgán rychle sebrali a spěchali dál. Jenže nikdo v tu chvíli nevěděl, zda není orgán poškozený. 

„Bylo to dost děsivé, ale naštěstí to dobře dopadlo. Srdce bylo zabalené ve třech ochranných vrstvách,“ říká ředitel oddělení transplantací Casar Villa Senor z nemocnice v Mexico City. Nakonec tedy pacientka dostala nové srdce a po operaci se jí prý daří velmi dobře.

Video Lékaři vyklopili z chladícího boxu srdce k transplantaci
video

Lékaři vyklopili z chladícího boxu srdce k transplantaci