Nejlépe se loni ze satelitu povedlo vyfotit novozélandskou řeku

Wellington – Novozélandská řeka Rakaia z produkce společnosti DigitalGlobe se stala nejlepším satelitním snímkem loňského roku. O vítězství rozhodli návštěvníci Facebooku, kteří hlasovali o dvaceti snímcích. Na začátku ledna bylo vybráno pět, které získaly nejvíc hlasů, a poté vítěz. Vážnými soupeři březnového obrázku toku, který je dlouhý 150 kilometrů a ústí do Pacifiku, byly snímky Ground Zero v New Yorku či Palm Island v Dubaji.

Další satelitní společnost GeoEye vydala kalendář na rok 2012 sestavený z nejlepších satelitních snímků za loňský rok. Na jeho titulní stranu byl vybrán snímek usazenin v Perském zálivu z jižního Kataru. Kalendář obsahuje i obraz stínu největšího oblouku Gateway v St. Louis v americkém státě Missouri.

Jižní Katar a Gateway v St. Louis
Zdroj: www.geoeye.com
Autor: ČT24

V prosinci zahájila práci v oblasti satelitních snímků s vysokým rozlišením francouzská společnost Pleiades. Její výrobci věří, že bude brzy schopná na trhu konkurovat oběma satelitním společnostem GeoEye a DigitalGlobe.

/*json*/{"map":{"lat":-43.894552527886,"lng":172.20520019531,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/