Kamion převážel na Haiti suť, při nehodě způsobil smrt desítek lidí

Port-au-Prince - Při tragické dopravní nehodě na Haiti zemřelo 29 lidí a dalších 70 bylo zraněno. Plně naloženému kamionu selhaly brzdy a narazil do autobusu. Vůz poté ještě najel na chodník. K nehodě došlo na jedné z nejrušnějších ulic hlavního města. Auto vezlo náklad suti z likvidace následků ničivého zemětřesení, které Haiti zasáhlo před dvěma lety. Podle místních úřadů, na něž dnes odkazuje agentura Reuters, řidič po nehodě utekl.

Kamion sjel ze silnice a převálcoval zaparkované automobily, motocykly a mopedy. Zatím není jasné, co bylo příčinou pondělní nehody, úřady nevylučují, že vozidlu selhaly brzdy. Tragédie se odehrála v hornaté oblasti na okraji hlavního města.
   
„Zabito bylo 26 až 30 lidí a zraněno 57. Pátráme po řidiči,“ prohlásil včera šéf dálniční policie Will Dimanche. „Svědkové říkají, že řidič vyskočil z kamionu poté, co zachytil za první překážku. Ale my ho každopádně najdeme,“ zdůraznil. Počet obětí od té doby vzrostl.

Zemětřesení na Haiti
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24

Zemětřesení před dvěma lety změnilo zemi k nepoznání

Katastrofální zemětřesení zasáhlo Haiti, především oblast jeho hlavního města, 12. ledna 2010. Od té doby se podařilo odklidit sotva polovinu betonových, ocelových a dalších trosek, které zahltily Port-au-Prince.