Nevadou se šíří požár, tisíce lidí opustily domovy

Reno - Reno v Nevadě na západě Spojených států ohrožuje lesní požár. Své domovy muselo preventivně opustit 10 tisíc lidí. Většina z nich se již podle internetových stránek deníku Reno Gazette-Journal mohla vrátit do svých domovů, dva tisíce lidí ale stále zůstávají v nucené evakuaci. Několik domů shořelo a úřady musely uzavřít část dálnice. Oheň už spálil 13 kilometrů čtverečních a rychle se šíří. Pomoct by ale mělo počasí - předpověď slibuje déšť. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

Plameny, proti nimž jižně od Rena bojovalo asi 250 hasičů, pohltily na 20 domů a spálily plochu o rozloze kolem 3 700 akrů. V oblasti požáru bylo nalezeno jedno tělo, podle úřadů ale zatím není jasné, zda byl právě živel příčinou úmrtí tohoto člověka. Uzavřena zůstala část dálnice číslo 395, u níž požár vypukl.
   
Živel ve čtvrtek odpoledne také zkřížil plány amerického viceprezidenta Joe Bidena. Ten kvůli němu musel zkrátit své vystoupení na jedné střední škole v Renu. Kouř byl prý v budově školy cítit již na začátku Bidenova projevu, ale tajná služba mu dovolila ještě 40 minut hovořit, než musel kvůli požáru odejít.

/*json*/{"map":{"lat":49.85215166777,"lng":15.18310546875,"zoom":6,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Požár v Nevadě
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Cathleen Allison