Alphonse Capone se narodil 17. ledna 1899 v Brooklynu jako syn chudých přistěhovalců z italské Neapole. Do školy chodil pouze několik let. Ve 14 letech musel školu opustil, protože zbil svou učitelku. Živil se pak příležitostnými pracemi a postupně se stal členem několika brooklynských pouličních gangů. Kradl cigarety a alkohol a bojoval s členy ostatních gangů.
Capone nikdy nechtěl prodávat drogy
V roce 1917 pracoval mladý gangster jako vyhazovač v klubu Frankieho Yalea. Tam přišel k pověstným jizvám, kvůli kterým byl později znám jako zjizvená tvář - Scarface. Pořezal ho Frank Gallucio poté, co měl Al Capone nevhodné poznámky vůči jeho sestře. Horkokrevný potomek italské rodiny se poté musel omluvit a Gallucio mu zaplatil za zranění odškodnění. Později jej Al Capone dokonce zaměstnával.
Jeho nejznámějším krvavým podpisem byla poprava mužů Moranova gangu z února 1929, známá jako Masakr na Den svatého Valentýna. Operaci tehdy řídil Al Caponův přítel Jack McGurn, který měl s Moranem také nevyřízené účty. Byla provedena perfektně. Al Caponovi muži, převlečení za policisty, podnikli nahranou razii na překupnický Moranův gang. Ten v domnění, že jde o skutečnou policii, nekladl odpor. Převlečení zabijáci nic netušící muže vyzvali, ať se postaví ke zdi k prošacování. Poté je chladnokrevně postříleli. Zachránil se pouze vůdce gangu Bugs Moran. Ten se posléze veřejně vyjádřil v tom smyslu, že za podobným činem mohl stát pouze Al Capone. Tím porušil mafiánský zákon omerty a v podsvětí ztratil svůj vliv a postavení.

- Al Capone (vlevo) zdroj: ISIFA http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3232/323175.jpg
- Al Capone zdroj: ISIFA http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3232/323174.jpg
- Al Capone sleduje baseball zdroj: ISIFA http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3232/323176.jpg
- Masakr Moranova gangu zdroj: ISIFa http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3232/323173.jpg
K obrovskému bohatství Al Caponovi pomohlo ovládnutí prostituce a hazardu a hlavně prohibice. Vyhýbal se pouze prodeji drog. Obával se totiž, že by to mohlo jeho organizaci zruinovat. Pověstná byla jeho schopnost v uplácení, zejména policie, politiků a právníků. Orgány spravedlnosti se ho marně snažily dostat do vězení. Až s pomocí nastrčeného agenta se podařilo shromáždit důkazy o porušení zákona o dani z příjmu.
Mafián, který sám utloukl několik lidí a dal zlikvidovat desítky dalších, byl v roce 1931 odsouzen na jedenáct let za daňový únik. Capone se nakonec z vězení dostal. V listopadu 1939 byl z důvodu pokročilého stadia syfilidy propuštěn a hospitalizován v baltimorské nemocnici. Nemoc zničila mafiánův mozek, proto dožíval v péči příbuzných na své usedlosti na Floridě, kde také v roce 1947 zemřel.