Britský humor byl nad síly americké FBI

Los Angeles – Američtí agenti zřejmě nemají smysl pro humor. Přesvědčila se o tom dvojice britských turistů Leigh Van Bryan a Emily Buntingová. Před odletem na dovolenou v Los Angeles napsal jeden z nich na sociální síť Twitter, že vyrazí „zbořit Ameriku a vykopat Marilyn Monroe“. Úřady vzaly vzkaz vážně. Po příletu do Kalifornie agenti oba turisty zadrželi a posléze je vykázali ze země.

Zdánlivě nevinnou větu „tenhle týden mám volno na pokec, předtím než půjdu a zbořím Ameriku“ americké úřady vyhodnotily jako hrozbu. Turisti nedokázali agentům ministerstva pro vnitřní bezpečnost vysvětlit, že nechtějí zaútočit na Ameriku, ale na svoje játra. „Ptali se nás, proč chceme zbořit Ameriku, a my se jim pokoušeli vysvětlit, že máme na mysli zbořit se na party. Vyprskla jsem smíchy, když se mě ptali, jestli budu Leighovi dělat zeď, až bude vykopávat Marilyn Monroe. Nemohla jsem tomu uvěřit,“ říká Emily. Oba turisté byli podrobeni pětihodinovému výslechu a druhý den už seděli v letadle domů.

Video FBI nepochopila vtip na Twitteru
video

FBI nepochopila vtip na Twitteru

Americké úřady jsou k potenciálním hrozbám mnohem citlivější po teroristických útocích z 11. září 2001. Svědčí o tom i peníze: roční výdaje Washingtonu na vnitřní bezpečnost se za posledních deset let zčtyřnásobily.