Kdekterý Ital půjde na karneval za Schettina

Řím – Neblaze proslulý kapitán ztroskotané lodi Costa Concordia se stává italským karnevalovým hitem – nebo přesněji řečeno jeho uniforma. Jeden milánský obchod s kostýmy dostal desítky objednávek na kapitánské uniformy. Kdo chce být aspoň na chvilku Francescem Schettinem, zaplatí 90 eur. Majitel obchodu nicméně odmítl vyhovět četným přáním zákazníků a našít na kostým logo společnosti Costa Crociere.

To, že mnoho lidí chce na karneval jít za Schettina, potvrzuje i vlastník jiné prodejny s vybavením pro večírky a různé zábavy. „Během dvou dnů jsme prodali 15 kapitánských kostýmů, objednávají si je lidé po celém městě, můj dodavatel tvrdí, že už jsou všechny vyprodané,“ řekl podnikatel. Dámy se nemusí bát, že by se do role kapitána Schettina aspoň na chvíli nemohly vtělit i ony: kostým se prodává i v ženské verzi.

V toskánském městě Viareggio, kterým každý rok prochází karnevalový průvod, se objevily zvěsti, že v něm pojede vůz s motivy ztroskotání luxusní výletní lodi Costa Concordia. Organizátoři ale tuto informaci popřeli.