Nizozemského prince odvezli z Innsbrucku do rehabilitačního zařízení

Innsbruck - Nizozemský princ Friso, který je v kómatu poté, co jej nedávno zasypala lavina, byl dnes letecky transportován z nemocnice v rakouském Innsbrucku. Pravděpodobně zamířil do londýnského rehabilitačního zařízení. V posledních dnech se spekulovalo jako o možných místech další lékařské péče o 43letého prince jak o Londýně, tak o Bruselu. V samotném Nizozemsku totiž odpovídající rehabilitační zařízení není.

Prostředního syna nizozemské královny Beatrix zasypala lavina 17. února v luxusním rakouském lyžařském středisku Lech am Arlberg. Kvůli přerušenému přísunu kyslíku má poškozený mozek a podle lékařů možná zůstane v hlubokém bezvědomí natrvalo.

Princ Johan Friso je druhým nejstarším synem nizozemské královny, následnického práva se ale kvůli kontroverzím, které vyvolala volba jeho životní partnerky, vzdal. V roce 2004 si tento vystudovaný ekonom vzal za ženu Mabel Wisseovou Smitovou, která v minulosti udržovala kontakty s jistým nizozemským narkobaronem. Mají spolu dvě malé dcery.