Anna Franková už píše svůj deník v Berlíně

Berlín - Anna Franková má svou figurínu ve voskovém muzeu Madame Tussauds v Berlíně. Návštěvníci muzea, kde je vystavena i figurína nacistického vůdce Adolfa Hitlera, si mohou prohlédnout usměvavou dívku v replice jejího amsterdamského pokoje. Ve voskové podobě sedí jedna z nejznámějších obětí holocaustu u stolu a píše svůj slavný deník. Podobný voskový portrét zapůjčený z Nizozemska už v muzeu na berlínské třídě Pod lipami vystaven byl. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu si muzeum nechalo vytvořit vlastní Annu Frankovou.

Deník Anny Frankové patří mezi nejpůsobivější svědectví o období holocaustu a vyšel knižně v mnoha světových jazycích. Židovka Franková pocházela z Frankfurtu nad Mohanem, její rodina utekla před nacisty do Amsterdamu. Od roku 1942 se skrývala v tajných místnostech kancelářské budovy. Po dvou letech se však úkryt prozradil. Anna pak zemřela na tyfus v koncentračním táboře Bergen-Belsen. Její otec, který jako jediný z rodiny přežil, pak našel Annin deník.

/*json*/{"map":{"lat":52.516955358093,"lng":13.381487131119,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/