Berlusconi opět u soudu – kvůli nelegálním nahrávkám

Miláno - Milánský soud řeší další kauzu kolem italského expremiéra Silvia Berlusconiho. Tentokrát ho obžaloba viní z účasti při zveřejnění nelegálně pořízených nahrávek. Berlusconi figuroval jako obžalovaný v řadě soudních řízení, pravomocně ale nikdy nebyl odsouzený.

Podle obžaloby může Berlusconi za prozrazení důvěrných informací v případu souvisejícím s bankovním skandálem z roku 2005. Údajně má prsty v tom, že časopis jeho bratra zveřejnil nahrávku rozhovoru, který měl kvůli probíhajícímu vyšetřování zůstat v tajnosti. 

Silvio Berlusconi:

„Jsem nejpronásledovanější oběť justice. V celé historii lidstva, na celém světě.“


Italský expremiér, který loni v listopadu podal demisi, se před soudem zodpovídá ještě v dalších dvou případech. Nejznámější z nich se týká obvinění, že platil za sex s nezletilou marockou tanečnicí Ruby a zneužil svých pravomocí k tomu, aby aféru ututlal. 

Silvio Berlusconi:

„Lepší mít rád dívky, než být gay.“


V dalším procesu čelí obvinění z daňových úniků ve své společnosti Mediaset. Jako obžalovaný Berlusconi figuroval i v řadě kauz v posledních dvou desítkách let. Soud ho shledal vinným ve dvou případech v roce 1997 a 1998 z korupce a nezákonného financování strany. Tyto rozsudky ale nakonec zvrátily odvolací instance.

Video Berlusconi opět u soudu
video

Berlusconi opět u soudu