Italská policie při razii proti mafii zatkla i šestnáct soudců

Neapol (Itálie) - Italská policie dnes dokončila obří zátah proti členům neapolské mafie, při kterém zatkla celkem přes 60 lidí včetně šestnácti soudců. V rámci razie také obstavila majetek v hodnotě jedné miliardy eur (asi 24,5 miliardy korun). Členové speciální policejní jednotky se zaměřili na vlivný klan Fabbrocino spadající pod vlivnou mafii Camorra.

Policie desítky lidí obvinila z korupce a praní špinavých peněz a zkoumá také zapojení jednotlivců do obchodu s drogami a do nelegálních operací při prodejích nemovitostí a pozemků. Část z mafiánů skončila ve vazbě, zbytek je vyšetřován v domácím vězení.

Klan Fabbrocino si podle vyšetřovatelů vybudoval velmi přátelské vztahy se státní správou - díky úplatkům si například získával vstřícné rozsudky u místních soudů. Neapolská mafie Camorra patří ke čtyřem největším zločineckým organizacím v Itálii. Kromě ní operuje na jihu Itálie ještě kalábrijská mafie 'Ndrangheta, Cosa Nostra na Sicílii a Sacra Corona Unita (Posvátná sjednocená koruna) v Apulii.