Soud osvobodil Čecha, který převážel hašiš

Lilleström - Norský soud osvobodil českého řidiče kamionu, který byl obžalován z pašování více než dvou set kilogramů hašiše. Neprokázalo se, že o drogách věděl. Prokuratura pro něj žádala trest 8,5 roků vězení. Celníci zadrželi 36letého muže loni v únoru. Hašiš společně s třemi miliony norských korun v hotovosti nalezli ve voze a ve skladišti v obci Lörenskog, kam s nákladním autem jel. V souvislosti s případem obvinila policie celkem čtyři lidi, ostatní obvinění dostali tresty od 9,5 roku do 11 let vězení.

Prokuratura původně žádala pro Čecha trest 8,5 roku vězení. V porovnání s ostatními obžalovanými to bylo méně, protože český občan fungoval pouze jako kurýr. Šestatřicetiletý Čech z Hodonína veškerá obvinění odmítal, prý nevěděl, že převáží drogy. Jihonorský soud ukončil projednávání případu 14. března a dnes vynesl rozsudek.

Celníci zadrželi českého řidiče loni v únoru. Hašiš společně s 3,1 milionu norských korun (deset milionů Kč) v hotovosti nalezli ve voze a ve skladišti v obci Lörenskog. Hašiš v českém kamionu byl podle norského celního úřadu jednou z největších zabavených drogových zásilek v zemi za loňský rok. 

Norští policisté předpokládali, že čtveřice je součástí širší pašerácké sítě, proto pátrali i v České republice po vůdcích gangu. Kromě jiných vyslechli majitele českého kamionu. Žádné další podezřelé ale nezatkli.