Po srážce vlaku s bagrem v Německu 3 mrtví

Berlín - Tři lidi zemřeli a 13 se zranilo při srážce regionálního vlaku s železničním bagrem v Německu. Oba přitom jely po stejné koleji. Souprava s 35 cestujícími po čelní srážce se stavebním strojem vykolejila. K neštěstí došlo poblíž města Offenbach, na trati z Frankfurtu nad Mohanem do Hanau. 

Na trati probíhaly stavební práce a dělníci pracovali i se speciálním bagrem, který se může pohybovat jak na silnici, tak na kolejích. V noci se však ocitl na stejné koleji, po které jel noční spoj. „Kolem jedné hodiny ranní se regionální vlak v plné rychlosti srazil s německým stavebním vlakem. Při srážce vykolejil a vlekl bagr asi 500 metrů dál po kolejích,“ říká Peter Manthey, mluvčí hasičů. 

Při vyprošťování obětí a zraněných museli záchranáři použít speciální jeřáb. Nehodu nepřežili strojvedoucí a dva dělníci, 6 lidí má vážná zranění. K nehodě dorazil asi dvousetčlenný vyprošťovací tým včetně hasičů, záchranářů a krizových pracovníků. Příčina nehody se vyšetřuje.

/*json*/{"map":{"lat":50.117496183752,"lng":8.7945556640625,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Nehodu vlaku s bagrem nepřežili tři lidé
video

Nehodu vlaku s bagrem nepřežili tři lidé