Na letišti Gatwick nouzově přistálo letadlo, čtyři zranění

Londýn - Na londýnském letišti Gatwick byl dnes krátce přerušen provoz. Nouzově tam totiž přistálo letadlo Airbus britské společnosti Virgin Atlantic. Problém stroje s 312 lidmi na palubě způsobil malý požár, který v letadle vypukl kvůli technické závadě. Čtyři cestující byli lehce zraněni.

Letoun A330-300 odletěl v 11:48 středoevropského letního času z Gatwicku do Orlanda na Floridě. Za necelé dvě hodiny se ale vrátil zpět, protože pilot se rozhodl kvůli technickému problému na palubě raději rychle přistát a stroj evakuovat.

Šéf Virgin Atlantic Richard Branson se 299 cestujícím a třinácti členům posádky na palubě postiženého letounu omluvil a slíbil, že se příčina závady vyšetří a zveřejní.

Nouzové přistání airbusu na letišti Gatwick
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Steve Parsons

Letoun v pořádku přistál a posádka i cestující byli ihned evakuováni. „Můžeme potvrdit, že jsme zasáhli kvůli menšímu požáru na palubě jednoho letadla. Oheň byl uhašen,“ řekl bez dalšího upřesnění mluvčí záchranářů letiště.

Provoz byl po dvou hodinách obnoven

Kvůli nouzovému přistání byl asi na dvě hodiny přerušen provoz letiště, což způsobilo zpoždění některých letů. V 16:25 byl provoz obnoven, řekla mluvčí letiště, které leží jižně od britské metropole a odbaví ročně kolem 33 milionů cestujících.

/*json*/{"map":{"lat":51.15183,"lng":-0.184828,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":51.15183,"lng":-0.184828,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/