Wayne Rooney žaluje Murdochovu společnost

Londýn - Anglický fotbalista Wayne Rooney je jednou ze 46 osobností, které zažalovaly společnost Ruperta Murdocha News International (NI) kvůli odposlechům v již zrušeném listě News of the World (NoW). Advokát Hugh Tomlinson neuvedl jejich totožnost, podle listu The Guardian jsou mezi nimi Rooney, jeho agent Paul Stretford, bývalý slavný ragbista Matt Dawson, herec James Nesbitt a neteř bývalého premiéra Johna Majora Emma Nobleová. Policie podle Tomlinsona identifikovala skoro 1200 lidí jako „pravděpodobné oběti“ odposlechů a dalších ilegálních praktik.

Jde již o druhou vlnu žalob proti bulvárnímu nedělníku, který Murdoch po propuknutí skandálu nechal loni v červenci zavřít. V první vlně se NI finančně vyrovnala s více než 50 oběťmi odposlechů včetně herce Judea Lawa, zpěvačky Charlotte Churchové a labouristického politika Johna Prescotta.

Odškodné po NI nyní požadují mezi jinými žena bývalého britského premiéra Cherie Blairová, bývalá žena slavného fotbalisty George Besta, Alex, stejně jako komik Bobby Davro, herečka Tina Hobleyová a fotbalisté Peter Crouch, Kieron Dyer a Jermaine Jenas, uvedl The Guardian.