Tajní agenti ve striptýzovém baru

Washington – Američtí tajní agenti mají další průšvih a opět kvůli ženám. Tajná služba vyšetřuje kauzu agentů, kteří navštívili v Salvadoru striptýzový bar, a to jen krátce před tím, než zemi navštívil prezident Barack Obama. Podobný případ přitom řešila služba nedávno, když se zjistilo, že Obamova ochranka, která měla zajišťovat jeho bezpečnost v Kolumbii, si tady užívala s prostitutkami.

Důkladné vyšetřování kolumbijské aféry odhalilo další prohřešky amerických agentů. Předseda výboru Sněmovny reprezentantů pro vnitřní bezpečnost Peter King přiznal, že tajná služba řeší případ agentů, kteří v březnu 2011 v Salvadoru navštívili striptýzový klub, který nabízí i erotické služby.

Mluvčí ministerstva zahraničí Victoria Nulanová oznámila, že podle dosavadních zpráv agenti podnik pouze navštívili, aniž by aktivně využili jeho služeb. Úřad nicméně případ prošetří.

Ještě nedávno přitom americká ministryně vnitřní bezpečnosti Janet Napolitanová ujišťovala, že k žádnému dalšímu prohřešku, jakého se dopustili už agenti v Kolumbii, v posledních dvou letech nedošlo. Jak to ve skutečnosti bylo s agenty v Salvadoru, ukáže až vyšetřování.

Sama tajná služba věrohodnost kompromitujících informací zpochybňuje. „Vyšetřování odhalilo řadu historek, které se opírají většinou o anonymní zdroje. Jakákoli zpráva, která se ukáže jako hodnověrná, bude náležitě prošetřena,“ řekl mluvčí tajné služby.