Demonstranti se ve Frankfurtu sešli i přes zákaz

Frankfurt - I přes zákaz demonstrací v německém Frankfurtu znovu protestovali levicoví aktivisté. Policie je vytlačila od mrakodrapu, kde sídlí nadnárodní bankovní společnost Goldman Sachs. Asi 400 demonstrantů zatkla. Akce byla součástí čtyřdenních protestů proti sociální nerovnosti a úsporným opatřením.

Německá policie dnes zadržela asi 400 demonstrantů, kteří se vydali na neohlášený pochod Frankfurtem nad Mohanem. V bankovní čtvrti Frankfurtu začali demonstranti obsazovat křižovatky a blokovat dopravu. Část se také pokusila proniknout do uzavřené zóny kolem budovy Evropské centrální banky.

Německá policie vytlačila demonstranty od sídla bankovní společnosti Goldman Sachs. Protestující se hlásí k takzvanému hnutí „Blockupy“, které je proti kapitalismu a proti úsporným opatřením na záchranu eurozóny. Policie uzavřela hlavní příjezdovou komunikaci do centra Frankfurtu a začala pak za pomocí vodních děl demonstranty vytlačovat. Zásah se obešel bez násilí.

Větší obavy ovšem panují před zítřejší legální akcí. Na demonstraci se chystá až 30 tisíc lidí. V ulicích Frankfurtu bude na bezpečnost dohlížet přes 5 000 policistů. Na akci se připravují i obchodníci, kteří plánují zavřít a zabednit výlohy.

Policie zasáhla proti demonstrantům ve Frankfurtu už včera, kdy zadržela 150 účastníků nepovolené demonstrace. V centru města se včera sešlo víc než tisíc lidí. Akce byla součástí čtyř dnů nepokojů chystaných protestním hnutím Blockupy v druhé polovině týdne. Německý soud přitom umožnil uspořádat protestní akce jen ve středu a v sobotu.

Video Telefonát Evy Pláničkové
video

Telefonát Evy Pláničkové