Jeden mrtvý, sedm zraněných po střelbě v Eaton Centre v Torontu

Toronto (Kanada) - Nejméně jeden člověk zemřel a sedm dalších bylo zraněno při střelbě, která v sobotu večer místního času vypukla v jednom z největších nákupních středisek Eaton Centre v kanadském Torontu. Podle policejního mluvčího jsou dva ze zraněných v kritickém stavu. Střelce policie zatím nedopadla.

Poté, co se ozvala střelba, bylo celé nákupní středisko evakuováno. Prostor kolem něj policie uzavřela. Podle policejního důstojníka Billa Blaira byla střelba zacílena na jednoho člověka, ale zraněna byla řada nevinných lidí kolem. Při střelbě zahynul pětadvacetiletý muž, jedním z těžce zraněných je třináctiletý chlapec. Zraněna byla i těhotná žena, kterou dav prchající v panice z místa střelby srazil a pošlapal.

Centrum je častým cílem turistů. „Jakékoli místo v Torontu je nebezpečné pro vytahování zbraně. Ale vytáhnout střelnou zbraň v restauračním patře v Eaton Centre v sobotu večer, to je nejen nebezpečné, to je šílené,“ prohlásil Blair. „Věřím, že každý Toronťan je šokovaný a zděšený tímhle zločinem,“ dodal.

Toronto, Eaton Centre
Toronto, Eaton Centre

Svědci uvedli, že slyšeli až 15 výstřelů a poté vypukla panika. K podobným hromadným střelbám dochází v Kanadě relativně zřídka, protože země přísně kontroluje držení střelných zbraní. Samotné Toronto se pyšní skutečností, že patří mezi nejbezpečnější města Severní Ameriky. Mnozí Kanaďané si dlouhodobě pochvalují poklidnost svých komunit a znervózňuje je jakýkoli náznak, že by se co do násilnosti měli přibližovat svým americkým sousedům.