Ozbrojenci postříleli v protidrogové léčebně 11 lidí

Mexiko – Ozbrojenci zabili při útoku na odvykací zařízení pro drogově závislé na severu Mexika 11 lidí. Útok se stal včera na okraji města Torreón. Útočníci ke zdejšímu křesťanskému odvykacímu centru přijeli ve dvou dodávkách, vtrhli do budovy a začali střílet. Policie uvedla, že útočníci z místa činu ujeli.

Někteří členové drogových kartelů hledají v odvykacích zařízeních úkryt. Jenže ostatní pacienty tím vystavují riziku, že by se mohli stát cílem jiného gangu, který by mohl schované drogové mafiány v léčebnách hledat.

Loni v červnu si podobný útok na odvykací středisko ve stejné oblasti vyžádal 11 obětí na životech a dva zraněné. V roce 2010 úřady na severu Mexika zaznamenaly pět útoků na tato zařízení.

Mexická vláda se v posledních letech snaží bojovat proti drogové mafii a násilí těchto kartelů. Odhaduje se, že kvůli tomu zemřelo za posledních šest let 50 tisíc lidí, dalších 5 tisíc se jich pohřešuje.

/*json*/{"map":{"lat":25.544300066691,"lng":-103.40589523315,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/