Památník Jad Vašem zhanobily nápisy oslavující Hitlera

Jeruzalém - Na stěně u vstupu do jeruzalémského památníku obětem holocaustu se dnes ráno objevily nápisy oslavující Hitlera za vyvražďování Židů. Nápisy s textem Hitlere, děkujeme za holocaust a Kdyby Hitler neexistoval, museli by si ho sionisté vymyslet našli zaměstnanci muzea ráno, když přišli do práce. Ředitel památníku Avner Šalev řekl, že je „tímto do nebe volajícím projevem nenávisti vůči státu a sionismu otřesen“.

Po vinících policie pátrá; pachateli podle ní mohli být vandalové, děti nebo lidé vedení ještě jinými motivy. Nevylučuje ani, že jde o součást současné kampaně pravicových extremistů nazvané Cena, kterou je třeba zaplatit. Ta má být mstou na Palestincích i na izraelských vojácích za vládní kroky, jež jsou podle extremistů zaměřeny proti osadníkům na západním břehu Jordánu.

Památník Jad Vašem byl postaven jako upomínka na šest milionů obětí nacistického vyvraždění Židů za druhé světové války.

/*json*/{"map":{"lat":31.774029376737,"lng":35.175647735596,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Památník Jad vašem
Zdroj: ISIFA
Autor: Uriel Sinai